Inwestycje w rozwój handlu detalicznego, rozbudowa i uporządkowanie infrastruktury, czy pogłębienie współpracy z lokalnymi władzami. To tylko część planów centrum handlowego w Wólce Kosowskiej, o których w rozmowie z Property News mówił Trong Hung Tran, prezes Stowarzyszenia Wspierania Przedsiębiorczości Wólka Center.
Warszawski Festiwal Kultury Wietnamskiej

Degustacja azjatyckich przysmaków, pokazy tańca, prezentacja tradycyjnych ludowych strojów i wystawa fotografii – te i inne atrakcje czekają na gości Festiwalu Kultury Wietnamskiej w Warszawie
Fundacja Wspierania Wietnamczyków w Polsce, wspólnie z Gminą Dzielnicy Wola oraz przy wsparciu Urzędu Miasta st. Warszawy, po raz pierwszy organizuje Festiwal Kultury Wietnamskiej. Wydarzenie będzie miało miejsce w Warszawie, w dniu 2 września br., w Parku Sowińskiego.
Społeczność wietnamska w Polsce liczy blisko 30 tysięcy osób, z czego 20 tysięcy mieszka w Warszawie. Wielu spośród nich mieszka u nas od ponad 30 lat. Młodsza część tej społeczności urodziła się w Polsce, uczyła się i uczy w szkołach czy na uczelniach. Niektórzy swoje życie zawodowe związali z przedsiębiorstwami założonymi przez rodziców, inni założyli własne biznesy. Niezależnie od stopnia integracji z polskim społeczeństwem, każdy z nich jest od urodzenia uczony kultury przodków.
Śpiew i taniec
Każdy, kto odwiedzi Park Sowińskiego 2 września będzie miał okazję posłuchać ludowych pieśni wietnamskich w oryginalnym wykonaniu, a także utworów współczesnych twórców. Niezwykle interesujące mogą wydać się znane polskie utwory – ludowa „Szła dzieweczka do laseczka” czy kompozycja Seweryna Krajewskiego pt. Ładne oczy masz - w wykonaniu wietnamskich artystów. Zaskoczeniem może być też „Sen o Warszawie” Czesława Niemena w języku wietnamskim. Nie zabraknie także zespołów tanecznych, które przybliżą widzom tańce ludowe kraju znad doliny Mekongu. Około 19.00 rozpocznie się 40 minutowy spektakl muzyczny multiinstrumentalisty, kompozytora i wokalisty Ngo Hong Quanga i Nnguyena Le. Artyści zabiorą widzów w wyjątkową podróż po Wietnamie.
Tradycja – kulinaria, stroje i inne atrakcje
Przestrzeń festiwalowa w Parku Sowińskiego będzie zaaranżowana „na nutę wietnamską”, nie zabraknie między innymi lampionów. Chętni będą mogli przejechać się rikszą, a nawet przymierzyć tradycyjne stroje wietnamskie. Wietnamską kulturę, jak wiele innych, tworzą kulinaria. Będzie więc okazja do degustacja potraw, do których na co dzień nie mamy dostępu. Ponieważ nie wszystko, co fascynujące w Wietnamie, można przenieść nad Wisłę, organizatorzy zapraszają podczas Festiwalu na wystawę fotograficzną, która pokaże ich kraj od nieznanej strony.
Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 12.30, a zakończenie przewidziane jest na godzinę 20.00.